Intencje mszalne
Intencje mszalne 28.08-3.09.202326/08
Niedziela 27/08/2023 XXI Niedziela Zwykła
Wspomnienie św. Moniki
9:00
+ Kazimierza Nowaka (33 r)
11:30
+ Tadeusza Sapa od sąsiadów córki Ewy
15:30
+ Stanisława Wojewodę od Barbary i Leszka Huptyś
Środa 30/08/2023
św. Małgorzaty Ward, męczennicy; św. Gwaryna i Amadeusza, biskupów; bł. Junipera Serra, kapłana; Przebicia serca św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
19:00
+ Wiesławę Grabek od uczestników pogrzebu
Czwartek 31/08/2023
św. Rajmunda Nonnat, kardynała; św. Józefa z Arymatei; św. Nikodema; św. Arystydesa Marcjanusa, męczennika; św. Jan z Riły, pustelnika; bł. Piotra Tarrs y Claret, kapłana
19:00
+ Marię Janicką od rodziny Derelów
Piątek 01/09/2023
Wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy; św. Teresy Małgorzaty Redi od Najświętszego Serca Jezusa, dziewicy; Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju; Jozuego, praojca
15:00
Aneta Jaworska i Hubert Bała (ślubna)
18:00
+ Jana Lecha (40 r)
Sobota 02/09/2023
św. Wilhelma, biskupa; bł. męczenników Jana Franciszka Burt, Apolinarego Morel, Seweryna Girault oraz Towarzyszy; św. Beatrycze z Silvy, dziewicy
17:30
+ Mieczysława Baniaka (6 r) od syna z rodziną
18:00
+ Mariannę Mucha od dzieci z rodzinami
18:30
+ Stanisława Kończyka (14 r), Rozalię, Franciszka Kończyków od rodziny
Niedziela 03/09/2023 XXII Niedziela Zwykła
Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; św. Marinusa, pustelnika
9:00
+ Stanisława Wojewodę od Anny i Arkadiusza Huptyś
11:30
+ Bolesława Dziopa od rodziny
15:30
+ Jerzego Łatasia od swatów Mirasiów
Intencje mszalne 21-27.08.202319/08
Niedziela 20/08/2023 XX Niedziela Zwykła
Wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła; bł. Władysława Mączkowskiego, kapłana i męczennika
9:00
+ Helenę, Jana Lipeckich od Bogusławy z rodziną
11:30
+ Stanisława Wojewodę od żony
15:30
+ Jana Jaworskiego (26 r) od żony z dziećmi
Wtorek 22/08/2023
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej; św. męczenników Agatonika i Towarzyszy
19:00
Mariannę, Sylwestra Marzec (4 r), zm. z rodz. Marców i Zbrońskich od syna z rodziną
Środa 23/08/2023
św. Róży z Limy, dziewicy; bł. Bernarda z Offidy, zakonnika; bł. Władysława Findysza, kapłana i męczennika
19:00
+ Zdzisławę Dors od uczest. pog.
Czwartek 24/08/2023
święto św. Bartłomieja Apostoła; św. Emili de Vialar, dziewicy i zakonnicy
19:00
+ Marię Janicką od zakładu pogrzebowego 'Okręgliccy'
Piątek 25/08/2023
św. Józefa Kalasantego, kapłana; św. Ludwika IX; bł. Marii (Baourdy) od Jezusa Ukrzyżowanego (Małej Arabki), dziewicy
19:00
+ Mirosława Bała od bratanka Pawła z rodziną
Sobota 26/08/2023
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej; św. Joanny Elżbiety Bichier des Ages, dziewicy; św. Teresy od Jezusa Jornet e Ibars, dziewicy
18:30
+ Jerzego Capigę od rodziny Wiekierów
19:00
+ Alfredę Soboń od rodziny
Niedziela 27/08/2023 XXI Niedziela Zwykła
Wspomnienie św. Moniki
9:00
+ Kazimierza Nowaka (33 r)
11:30
+ Tadeusza Sapa od sąsiadów córki Ewy
15:30
+ Stanisława Wojewodę od Barbary i Leszka Huptyś
Intencje mszalne 14-20.08.202312/08
Niedziela 13/08/2023 XIX Niedziela Zwykła
św. męczenników Poncjana papieża i Hipolita kapłana; św. Maksyma Wyznawcy; bł. Mare az Aviano, kapłana; bł. męczenników Filipa Munarriz kapłana i Towarzyszy; Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
9:00
+ Piotra Wachowicza od pana organisty z chórzystami
11:30
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Zygmunta i Bożeny Górskich w 50 r. ślubu
15:30
+ Stanisława Wojewodę od Anny Uramowskiej z rodziną
Poniedziałek 14/08/2023
Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, kapłana i męczennika; św. Meinarda, biskupa
16:00
W intencji nowoochrzczonego dziecka
Wtorek 15/08/2023
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; Najświętszej Maryi Panny z Rokitna; Matki Bożej Zwycięskiej; Najświętszej Maryi Panny z Kalwarii Pacławskiej; św. Tarsycjusza, męczennika
9:00
+ Józefę Lipecką (1 r) od męża
11:30
Dziękczynna za zbiory i plony tegoroczne
15:30
+ Zdzisława Suligę (r) od syna z rodziną
Środa 16/08/2023
św. Stefana Węgierskiego; św. Rocha; bł. Marii Sagrario od św. Alojzego Gonzagi, dziewicy i męczennicy
11:00
+ Janina Poczaśniak (pog)
Piątek 18/08/2023
św. Heleny; bł. Sancji Szymkowiak, zakonnicy; św. Alberta Hurtado, kapłana; bł. kapłanów i męczenników z Rochefort
18:30
+ Kamila Chalabę od Mirosława Capek
19:00
+ Marię Janicką od syna z żoną i dziećmi
Sobota 19/08/2023
św. Jana Eudesa, kapłana; św. Bernarda Tolomei, opata; św. Gweryka, opata; św. Ludwika, biskupa
15.00
Polowa msza św. dożynkowa w parku.
19:00
+ Krystynę Siekanka (29 r), Bronisławę, Mikołaja Capek, Zofię Kielian, Zofię, Stanisława, Stefana Siekanków od rodziny
Niedziela 20/08/2023 XX Niedziela Zwykła
Wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła; bł. Władysława Mączkowskiego, kapłana i męczennika
9:00
+ Helenę, Jana Lipeckich od Bogusławy z rodziną
11:30
+ Stanisława Wojewodę od żony
15:30
+ Jana Jaworskiego (26 r) od żony z dziećmi
Intencje mszalne 7-13.08.202305/08
Niedziela 06/08/2023 XVIII Niedziela Zwykła
święto Przemienienia Pańskiego; bł. Oktawiana, biskupa; św. Hormizdasa, papieża
9:00
+ Piotra Ligenza (2 r), Henryka Ligenza
11:30
+ Mariannę i Kazimierza Półtorak, Genowefę i Jana Gajosów zamawia rodzina.
15:30
+ Irenę, Kazimierza Parzniewskich, Anielę, Tomasza Piszczek, A nielę, Franciszka Parzniewskich
Środa 09/08/2023
święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy; św. Ireny
19:00
Za parafian
Piątek 11/08/2023
Wspomnienie św. Klary, dziewicy; św. Zuzanny, dziewicy i męczennicy; Najświętszej Maryi Panny Świętolipskiej
19:00
+ Marię Janicką od córki Bożeny z Andrzejem i Mają
Sobota 12/08/2023
św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy; bł. Innocentego XI, papieża; bł. Izydora Bakanji, męczennika; bł. Karola Leisnera, kapłana i męczennika
18:30
+ Stefana Parzniewskiego od syna Kazimierza z żoną i córkami
19:00
+ Józefa Drzazga
Niedziela 13/08/2023 XIX Niedziela Zwykła
św. męczenników Poncjana papieża i Hipolita kapłana; św. Maksyma Wyznawcy; bł. Mare az Aviano, kapłana; bł. męczenników Filipa Munarriz kapłana i Towarzyszy; Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
9:00
+ Piotra Wachowicza od pana organisty z chórzystami
11:30
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Zygmunta i Bożeny Górskich w 50 r. ślubu
15:30
+ Stanisława Wojewodę od Anny Uramowskiej z rodziną
Intencje mszalne 31.07-6.08.202329/07
Niedziela 30/07/2023 XVII Niedziela Zwykła
św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła; bł. męczenników z zakonu bonifratrów: Brauliusza Marii Corres, Fryderyka Rubio - kapłanów i Towarzyszy
9:00
+ Ks. Stanisława Lecha (12 r) od rodziny
11:30
+ Janinę, Bolesława Puto od córki Grażyny z rodziną
15:30
+ Stanisława Bilnickiego (5 r) od żony z dziećmi
Sobota 05/08/2023
Najświętszej Maryi Panny Śnieżnej; św. Oswalda, króla i męczennika
16:30
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Emilii Bała w 1 r. urodzin
19:00
+ Marię, Stanisława Lipeckich, Józefę, Piotra Grzywnowiczów od córki z rodziną
Niedziela 06/08/2023 XVIII Niedziela Zwykła
święto Przemienienia Pańskiego; bł. Oktawiana, biskupa; św. Hormizdasa, papieża
9:00
+ Piotra Ligenza (2 r), Henryka Ligenza
11:30
+ Mariannę i Kazimierza Półtorak, Genowefę i Jana Gajosów zamawia rodzina.
15:30
+ Irenę, Kazimierza Parzniewskich, Anielę, Tomasza Piszczek, A nielę, Franciszka Parzniewskich
Intencje mszalne 24-30.07.202322/07
Niedziela 23/07/2023 XVI Niedziela Zwykła
święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy; bł. Wasyla Hopko, biskupa; św. Jana Kasjana
9:00
+ Genowefę, Tadeusza Boryń, Natalię Skrzypczyk, zm. z rodziny Boryniów
11:30
+ Stefana Jaworskiego (17 r), zm. z rodziny Jaworskich i Grzywnowiczów
15:30
+ Janinę Zbrońską od córki z mężem
Poniedziałek 24/07/2023
Wspomnienie św. Kingi, dziewicy; św. Krystyny z Bolseny, dziewicy i męczennicy; bł. dziewic i męczennic Marii Pilar, Teresy i Marii Angeles; bł. Marii Mercedes Prat, dziewicy i męczennicy
19:00
+ Wiesławę Grabek od siostrzenicy Elżbiety z rodziną
Wtorek 25/07/2023
święto św. Jakuba Starszego, Apostoła; św. Krzysztofa, męczennika
9:00
+ Henrykę, Mieczyslawa Binków (r) od rodziny
11:30
Za parafian
+ Zofię, Jana, Krzysztofa Rogala, Zofię, Szczepana Cipior
15:30
+ Jakuba Stawiarskiego
Czwartek 27/07/2023
św. Innocentego I, papieża; bł. Marii Magdaleny Martinengo, dziewicy; bł. Tytusa Brandsma, kapłana i męczennika; św. Celestyna I, papieża
19:00
+ Józefa Wtorka
Piątek 28/07/2023
św. Wiktora I, papieża; św. Sarbeliusza Makhluf, kapłana; bł. Jana Soreth, kapłana; bł. Marii Teresy Kowalskiej, dziewicy i męczennicy
16:00
Ewa Trela i Marcin Szczechla (ślubna)
19:00
+ Natalię, Józefa Łapot, Mariana Łapot, Mariannę Grabalską
Sobota 29/07/2023
Wspomnienie św. Marty; św. Olafa II
14:30
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Antoniego Zapała w 1 rocznicę urodzin od dziadków
15:00
Msza św. w OSP Jaronowice z racji rocznicy powstania
19:00
+ Teresę Ziębińską
Niedziela 30/07/2023 XVII Niedziela Zwykła
św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła; bł. męczenników z zakonu bonifratrów: Brauliusza Marii Corres, Fryderyka Rubio - kapłanów i Towarzyszy
9:00
+ Ks. Stanisława Lecha (12 r) od rodziny
11:30
+ Janinę, Bolesława Puto od córki Grażyny z rodziną
15:30
+ Stanisława Bilnickiego (5 r) od żony z dziećmi
Intencje mszalne 16-23.07.202315/07
Niedziela 16/07/2023 XV Niedziela Zwykła
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel; św. Marii Magdaleny Postel, dziewicy; św. dziewic i męczennic z Orange
9:00
+ Zofię, Czesława, Bolesława Pakułów, zm. z rodziny Pakułów i Rychterów od Stanisława Pakułów
11:30
+ Reginę, Jana Mucha
15:30
+ Sabinę, Mariannę Pietruszków, Stanisława, Edmunda Hałubków od wnucząt
Wtorek 18/07/2023
św. Szymona z Lipnicy, kapłana
19:00
+ Stanisława Nowaka (27 r), Zofię Nowak (4 r), Mariannę, Antoniego, Zdzislawa Nowaków, zm. z rodziny Nowaków i Puto od Moniki z rodziną
Sobota 22/07/2023
Wspomnienie św. Marii Magdaleny
17:30
+ Łucja Dobrzańską od corki Eweliny z mężem
Niedziela 23/07/2023 XVI Niedziela Zwykła
święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy; bł. Wasyla Hopko, biskupa; św. Jana Kasjana
9:00
+ Genowefę, Tadeusza Boryń, Natalię Skrzypczyk, zm. z rodziny Boryniów
11:30
+ Stefana Jaworskiego (17 r), zm. z rodziny Jaworskich i Grzywnowiczów
15:30
+ Janinę Zbrońską od córki z mężem
Intencje mszalne 10-16.07.202308/07
Niedziela 09/07/2023 XIV Niedziela Zwykła
św. Weroniki Giuliani, dziewicy; św. męczenników Augustyna Zhao Rong i Leona Mangin, kapłanów i Towarzyszy; bł. Joanny Scopelli, zakonnicy; św. Jana z Kolonii kapłana, Jana z Osterwijk, Mikołaja Pick, Willada i Towarzyszy - męczenników z Gorkum
9:00
+ Stanisława Wojewodę od syna Grzegorza z rodziną
11:30
+ Władysławę, Stanisława Drzazgów
15:30
+ Bożenę Ćwikliską, zm. z rodziny Pakułów
Sobota 15/07/2023
Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; św. Włodzimierza I Wielkiego; św. Pompiliusza Marii Pirotti, kapłana
16:00
+ Barbarę Piszczek (5r) od wnuczek
16:30
+ Józefa Wtorek od uczestników pogrzebu
17:00
+ Bogusława Lipeckiego, zm. r. Lipeckich Wasików
Niedziela 16/07/2023 XV Niedziela Zwykła
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel; św. Marii Magdaleny Postel, dziewicy; św. dziewic i męczennic z Orange
9:00
+ Zofię, Czesława, Bolesława Pakułów, zm. z rodziny Pakułów i Rychterów od Stanisława Pakułów
11:30
+ Reginę, Jana Mucha
15:30
+ Sabinę, Mariannę Pietruszków, Stanislawa, Edmunda Hałubków od wnucząt
Intencje mszalne 3-9.07.202301/07
Niedziela 02/07/2023 XIII Niedziela Zwykła
Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej; św. Bernardyna Realino, kapłana; Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności; Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej
9:00
+ Genowefę, Jana Łapajów (r), Zofię, Władysława Starzyk, mariannę, Józefa Kapuśniak, zm. z rodziny Łapajów i Starzyków
11:30
+ Stanisława Majkę, zm. z rodziny Majków i Grelów
15:30
+ Rafała Kowalika (1 r)
Poniedziałek 03/07/2023
święto św. Tomasza Apostoła
19:00
+ Stefana Parzniewskiego od syna Andrzeja z rodziną
Wtorek 04/07/2023
św. Elżbiety Portugalskiej, królowej; bł. Piotra Jerzego Frassatiego, tercjarza; bł. Marii od Ukrzyżowanego (Curcio), zakonnicy
19:00
+ Stefana Parzniewskiego od sąsiadów
Czwartek 06/07/2023
Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i zakonnicy; św. Dominiki, dziewicy i męczennicy
18:30
+ Józefa Wtorek od rodziny Jankowskich, Wentów, Wiśniewskich i Wtorków
19:00
+ Zdzisławę Tomczyk, Teklę Zielińską od rodziny
Piątek 07/07/2023
bł. Benedykta XI, papieża; św. męczenników Grzegorza Grassi biskupa, Herminii dziewicy i Towarzyszy; bł. Marii Romero Meneses, zakonnicy
19:00
+ Uszulę, Waleriana Gruców od synów
19:30
+ Mirosława Bała od uczestników pogrzebu
Sobota 08/07/2023
Wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana; św. Eugeniusza III, papieża; św. Edgara Spokojnego, króla; św. Kiliana, biskupa i męczennika
18:00
+ Stefanię Zatońską od Slawka z rodziną
18:30
+ Marię Janicką od uczestników pogrzebu
19:00
+ Alfredę Soboń, Edwarda, Henryka Koceuch
Niedziela 09/07/2023 XIV Niedziela Zwykła
św. Weroniki Giuliani, dziewicy; św. męczenników Augustyna Zhao Rong i Leona Mangin, kapłanów i Towarzyszy; bł. Joanny Scopelli, zakonnicy; św. Jana z Kolonii kapłana, Jana z Osterwijk, Mikołaja Pick, Willada i Towarzyszy - męczenników z Gorkum
9:00
+ Stanisława Wojewodę od syna Grzegorza z rodziną
11:30
+ Władysławę, Stanisława Drzazgów
15:30
+ Bożenę Ćwiklińską, zm. z rodziny Pakułów
Intencje mszalne 26.06-2.07.202324/06
Niedziela 25/06/2023 XII Niedziela Zwykła
bł. Doroty z Mątowów; św. Wilhelma z Vercelli, opata; Najświętszej Maryi Panny Gostyńskiej; bł. Marii Lhuilier, dziewicy i męczennicy
9:00
+ Mieczysława Zająca (4 r), Czesława Zająca
11:30
Za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym
15:30
+ Janinę Kowalczyk, Mieczysława Górskiego, Władysławę, Stefana, Zbigniewa Piotrowskich
Poniedziałek 26/06/2023
św. męczenników Jana i Pawła; św. Josemar Escriv de Balaguer, kapłana; św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana; bł. Andrzeja Jacka Longhin, biskupa
17:00
+ Stefana Parzniewskiego od uczestników pogrzebu
18:00
+ Jana Skrzypca (3 r)
Wtorek 27/06/2023
św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła; Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy; św. Emmy z Gurk
18:00
+ Andrzeja, Marię, Mieczysława Budzików, Jakuba Stawiarskiego od rodziny Dziopów
Środa 28/06/2023
Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; bł. Jakuba z Ghaziru, kapłana
18:00
Jana, Honoratę Soboń
Czwartek 29/06/2023
Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła
11:00
+ Piotra Ligenza
18:00
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Oliwiera Ożarowskiego w 14 r. urodzin
Piątek 30/06/2023
św. Pierwszych Męczenników Świętego Kościoła Rzymskiego; św. Władysława; bł. Rajmunda Lull, męczennika; bł. Januarego Marii Sarnelli, kapłana
17:00
Dziękczynno-błagalna z prośbą o dalszą opiekę Bożą Zofii Sygit z okazji urodzin
18:00
+ Stanisława Wojewodę od Adama Niepsuja z rodziną
Sobota 01/07/2023
św. Ottona z Bambergu, biskupa; św. Teobalda z Provins, pustelnika
17:00
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Szymona Gaima w 1 rocznicę urodzin
17:30
+ Stefanię Zatońską od uczestników pogrzebu
18:00
+ Zbigniewa Bryła od Witolda i Andrzeja z rodzinami
Niedziela 02/07/2023 XIII Niedziela Zwykła
Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej; św. Bernardyna Realino, kapłana; Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności; Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej
9:00
+ Genowefę, Jana Łapajów (r), Zofię, Władysława Starzyk, mariannę, Józefa Kapuśniak, zm. z rodziny Łapajów i Starzyków
11:30
+ Stanisława Majkę, zm. z rodziny Majków i Grelów
15:30
+ Rafała Kowalika (1 r)