Intencje mszalne
Intencje mszalne 7-13.08.202305/08
Niedziela 06/08/2023 XVIII Niedziela Zwykła
święto Przemienienia Pańskiego; bł. Oktawiana, biskupa; św. Hormizdasa, papieża
9:00
+ Piotra Ligenza (2 r), Henryka Ligenza
11:30
+ Mariannę i Kazimierza Półtorak, Genowefę i Jana Gajosów zamawia rodzina.
15:30
+ Irenę, Kazimierza Parzniewskich, Anielę, Tomasza Piszczek, A nielę, Franciszka Parzniewskich
Środa 09/08/2023
święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy; św. Ireny
19:00
Za parafian
Piątek 11/08/2023
Wspomnienie św. Klary, dziewicy; św. Zuzanny, dziewicy i męczennicy; Najświętszej Maryi Panny Świętolipskiej
19:00
+ Marię Janicką od córki Bożeny z Andrzejem i Mają
Sobota 12/08/2023
św. Joanny Franciszki de Chantal, zakonnicy; bł. Innocentego XI, papieża; bł. Izydora Bakanji, męczennika; bł. Karola Leisnera, kapłana i męczennika
18:30
+ Stefana Parzniewskiego od syna Kazimierza z żoną i córkami
19:00
+ Józefa Drzazga
Niedziela 13/08/2023 XIX Niedziela Zwykła
św. męczenników Poncjana papieża i Hipolita kapłana; św. Maksyma Wyznawcy; bł. Mare az Aviano, kapłana; bł. męczenników Filipa Munarriz kapłana i Towarzyszy; Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
9:00
+ Piotra Wachowicza od pana organisty z chórzystami
11:30
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Zygmunta i Bożeny Górskich w 50 r. ślubu
15:30
+ Stanisława Wojewodę od Anny Uramowskiej z rodziną
Intencje mszalne 31.07-6.08.202329/07
Niedziela 30/07/2023 XVII Niedziela Zwykła
św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła; bł. męczenników z zakonu bonifratrów: Brauliusza Marii Corres, Fryderyka Rubio - kapłanów i Towarzyszy
9:00
+ Ks. Stanisława Lecha (12 r) od rodziny
11:30
+ Janinę, Bolesława Puto od córki Grażyny z rodziną
15:30
+ Stanisława Bilnickiego (5 r) od żony z dziećmi
Sobota 05/08/2023
Najświętszej Maryi Panny Śnieżnej; św. Oswalda, króla i męczennika
16:30
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Emilii Bała w 1 r. urodzin
19:00
+ Marię, Stanisława Lipeckich, Józefę, Piotra Grzywnowiczów od córki z rodziną
Niedziela 06/08/2023 XVIII Niedziela Zwykła
święto Przemienienia Pańskiego; bł. Oktawiana, biskupa; św. Hormizdasa, papieża
9:00
+ Piotra Ligenza (2 r), Henryka Ligenza
11:30
+ Mariannę i Kazimierza Półtorak, Genowefę i Jana Gajosów zamawia rodzina.
15:30
+ Irenę, Kazimierza Parzniewskich, Anielę, Tomasza Piszczek, A nielę, Franciszka Parzniewskich
Intencje mszalne 24-30.07.202322/07
Niedziela 23/07/2023 XVI Niedziela Zwykła
święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy; bł. Wasyla Hopko, biskupa; św. Jana Kasjana
9:00
+ Genowefę, Tadeusza Boryń, Natalię Skrzypczyk, zm. z rodziny Boryniów
11:30
+ Stefana Jaworskiego (17 r), zm. z rodziny Jaworskich i Grzywnowiczów
15:30
+ Janinę Zbrońską od córki z mężem
Poniedziałek 24/07/2023
Wspomnienie św. Kingi, dziewicy; św. Krystyny z Bolseny, dziewicy i męczennicy; bł. dziewic i męczennic Marii Pilar, Teresy i Marii Angeles; bł. Marii Mercedes Prat, dziewicy i męczennicy
19:00
+ Wiesławę Grabek od siostrzenicy Elżbiety z rodziną
Wtorek 25/07/2023
święto św. Jakuba Starszego, Apostoła; św. Krzysztofa, męczennika
9:00
+ Henrykę, Mieczyslawa Binków (r) od rodziny
11:30
Za parafian
+ Zofię, Jana, Krzysztofa Rogala, Zofię, Szczepana Cipior
15:30
+ Jakuba Stawiarskiego
Czwartek 27/07/2023
św. Innocentego I, papieża; bł. Marii Magdaleny Martinengo, dziewicy; bł. Tytusa Brandsma, kapłana i męczennika; św. Celestyna I, papieża
19:00
+ Józefa Wtorka
Piątek 28/07/2023
św. Wiktora I, papieża; św. Sarbeliusza Makhluf, kapłana; bł. Jana Soreth, kapłana; bł. Marii Teresy Kowalskiej, dziewicy i męczennicy
16:00
Ewa Trela i Marcin Szczechla (ślubna)
19:00
+ Natalię, Józefa Łapot, Mariana Łapot, Mariannę Grabalską
Sobota 29/07/2023
Wspomnienie św. Marty; św. Olafa II
14:30
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Antoniego Zapała w 1 rocznicę urodzin od dziadków
15:00
Msza św. w OSP Jaronowice z racji rocznicy powstania
19:00
+ Teresę Ziębińską
Niedziela 30/07/2023 XVII Niedziela Zwykła
św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła; bł. męczenników z zakonu bonifratrów: Brauliusza Marii Corres, Fryderyka Rubio - kapłanów i Towarzyszy
9:00
+ Ks. Stanisława Lecha (12 r) od rodziny
11:30
+ Janinę, Bolesława Puto od córki Grażyny z rodziną
15:30
+ Stanisława Bilnickiego (5 r) od żony z dziećmi
Intencje mszalne 16-23.07.202315/07
Niedziela 16/07/2023 XV Niedziela Zwykła
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel; św. Marii Magdaleny Postel, dziewicy; św. dziewic i męczennic z Orange
9:00
+ Zofię, Czesława, Bolesława Pakułów, zm. z rodziny Pakułów i Rychterów od Stanisława Pakułów
11:30
+ Reginę, Jana Mucha
15:30
+ Sabinę, Mariannę Pietruszków, Stanisława, Edmunda Hałubków od wnucząt
Wtorek 18/07/2023
św. Szymona z Lipnicy, kapłana
19:00
+ Stanisława Nowaka (27 r), Zofię Nowak (4 r), Mariannę, Antoniego, Zdzislawa Nowaków, zm. z rodziny Nowaków i Puto od Moniki z rodziną
Sobota 22/07/2023
Wspomnienie św. Marii Magdaleny
17:30
+ Łucja Dobrzańską od corki Eweliny z mężem
Niedziela 23/07/2023 XVI Niedziela Zwykła
święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy; bł. Wasyla Hopko, biskupa; św. Jana Kasjana
9:00
+ Genowefę, Tadeusza Boryń, Natalię Skrzypczyk, zm. z rodziny Boryniów
11:30
+ Stefana Jaworskiego (17 r), zm. z rodziny Jaworskich i Grzywnowiczów
15:30
+ Janinę Zbrońską od córki z mężem
Intencje mszalne 10-16.07.202308/07
Niedziela 09/07/2023 XIV Niedziela Zwykła
św. Weroniki Giuliani, dziewicy; św. męczenników Augustyna Zhao Rong i Leona Mangin, kapłanów i Towarzyszy; bł. Joanny Scopelli, zakonnicy; św. Jana z Kolonii kapłana, Jana z Osterwijk, Mikołaja Pick, Willada i Towarzyszy - męczenników z Gorkum
9:00
+ Stanisława Wojewodę od syna Grzegorza z rodziną
11:30
+ Władysławę, Stanisława Drzazgów
15:30
+ Bożenę Ćwikliską, zm. z rodziny Pakułów
Sobota 15/07/2023
Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; św. Włodzimierza I Wielkiego; św. Pompiliusza Marii Pirotti, kapłana
16:00
+ Barbarę Piszczek (5r) od wnuczek
16:30
+ Józefa Wtorek od uczestników pogrzebu
17:00
+ Bogusława Lipeckiego, zm. r. Lipeckich Wasików
Niedziela 16/07/2023 XV Niedziela Zwykła
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel; św. Marii Magdaleny Postel, dziewicy; św. dziewic i męczennic z Orange
9:00
+ Zofię, Czesława, Bolesława Pakułów, zm. z rodziny Pakułów i Rychterów od Stanisława Pakułów
11:30
+ Reginę, Jana Mucha
15:30
+ Sabinę, Mariannę Pietruszków, Stanislawa, Edmunda Hałubków od wnucząt
Intencje mszalne 3-9.07.202301/07
Niedziela 02/07/2023 XIII Niedziela Zwykła
Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej; św. Bernardyna Realino, kapłana; Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności; Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej
9:00
+ Genowefę, Jana Łapajów (r), Zofię, Władysława Starzyk, mariannę, Józefa Kapuśniak, zm. z rodziny Łapajów i Starzyków
11:30
+ Stanisława Majkę, zm. z rodziny Majków i Grelów
15:30
+ Rafała Kowalika (1 r)
Poniedziałek 03/07/2023
święto św. Tomasza Apostoła
19:00
+ Stefana Parzniewskiego od syna Andrzeja z rodziną
Wtorek 04/07/2023
św. Elżbiety Portugalskiej, królowej; bł. Piotra Jerzego Frassatiego, tercjarza; bł. Marii od Ukrzyżowanego (Curcio), zakonnicy
19:00
+ Stefana Parzniewskiego od sąsiadów
Czwartek 06/07/2023
Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i zakonnicy; św. Dominiki, dziewicy i męczennicy
18:30
+ Józefa Wtorek od rodziny Jankowskich, Wentów, Wiśniewskich i Wtorków
19:00
+ Zdzisławę Tomczyk, Teklę Zielińską od rodziny
Piątek 07/07/2023
bł. Benedykta XI, papieża; św. męczenników Grzegorza Grassi biskupa, Herminii dziewicy i Towarzyszy; bł. Marii Romero Meneses, zakonnicy
19:00
+ Uszulę, Waleriana Gruców od synów
19:30
+ Mirosława Bała od uczestników pogrzebu
Sobota 08/07/2023
Wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana; św. Eugeniusza III, papieża; św. Edgara Spokojnego, króla; św. Kiliana, biskupa i męczennika
18:00
+ Stefanię Zatońską od Slawka z rodziną
18:30
+ Marię Janicką od uczestników pogrzebu
19:00
+ Alfredę Soboń, Edwarda, Henryka Koceuch
Niedziela 09/07/2023 XIV Niedziela Zwykła
św. Weroniki Giuliani, dziewicy; św. męczenników Augustyna Zhao Rong i Leona Mangin, kapłanów i Towarzyszy; bł. Joanny Scopelli, zakonnicy; św. Jana z Kolonii kapłana, Jana z Osterwijk, Mikołaja Pick, Willada i Towarzyszy - męczenników z Gorkum
9:00
+ Stanisława Wojewodę od syna Grzegorza z rodziną
11:30
+ Władysławę, Stanisława Drzazgów
15:30
+ Bożenę Ćwiklińską, zm. z rodziny Pakułów
Intencje mszalne 26.06-2.07.202324/06
Niedziela 25/06/2023 XII Niedziela Zwykła
bł. Doroty z Mątowów; św. Wilhelma z Vercelli, opata; Najświętszej Maryi Panny Gostyńskiej; bł. Marii Lhuilier, dziewicy i męczennicy
9:00
+ Mieczysława Zająca (4 r), Czesława Zająca
11:30
Za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym
15:30
+ Janinę Kowalczyk, Mieczysława Górskiego, Władysławę, Stefana, Zbigniewa Piotrowskich
Poniedziałek 26/06/2023
św. męczenników Jana i Pawła; św. Josemar Escriv de Balaguer, kapłana; św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana; bł. Andrzeja Jacka Longhin, biskupa
17:00
+ Stefana Parzniewskiego od uczestników pogrzebu
18:00
+ Jana Skrzypca (3 r)
Wtorek 27/06/2023
św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła; Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy; św. Emmy z Gurk
18:00
+ Andrzeja, Marię, Mieczysława Budzików, Jakuba Stawiarskiego od rodziny Dziopów
Środa 28/06/2023
Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; bł. Jakuba z Ghaziru, kapłana
18:00
Jana, Honoratę Soboń
Czwartek 29/06/2023
Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła
11:00
+ Piotra Ligenza
18:00
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Oliwiera Ożarowskiego w 14 r. urodzin
Piątek 30/06/2023
św. Pierwszych Męczenników Świętego Kościoła Rzymskiego; św. Władysława; bł. Rajmunda Lull, męczennika; bł. Januarego Marii Sarnelli, kapłana
17:00
Dziękczynno-błagalna z prośbą o dalszą opiekę Bożą Zofii Sygit z okazji urodzin
18:00
+ Stanisława Wojewodę od Adama Niepsuja z rodziną
Sobota 01/07/2023
św. Ottona z Bambergu, biskupa; św. Teobalda z Provins, pustelnika
17:00
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Szymona Gaima w 1 rocznicę urodzin
17:30
+ Stefanię Zatońską od uczestników pogrzebu
18:00
+ Zbigniewa Bryła od Witolda i Andrzeja z rodzinami
Niedziela 02/07/2023 XIII Niedziela Zwykła
Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej; św. Bernardyna Realino, kapłana; Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej Matki Jedności; Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej
9:00
+ Genowefę, Jana Łapajów (r), Zofię, Władysława Starzyk, mariannę, Józefa Kapuśniak, zm. z rodziny Łapajów i Starzyków
11:30
+ Stanisława Majkę, zm. z rodziny Majków i Grelów
15:30
+ Rafała Kowalika (1 r)
Intencje mszalne 19-25.06.202317/06
INTENCJE MSZY ŚW. 18/06/2023 - 25/06/2023
Niedziela 18/06/2023 XI Niedziela Zwykła
św. Elżbiety z Schönau, dziewicy i zakonnicy
9:00
+ Emilię, Józefa, Stanisława, Zdzisława Jabłońskich, zm. z rodz. Jabłońskich, Gajosów, Nagłych, Soników, Jerzego Nowaka
11:30
+ Stanisława Gracę
15:30
+ Henryka Wypych, zm. z rodziny Wypychów od rodziny
Poniedziałek 19/06/2023
św. Romualda z Camaldoli, opata; św. męczenników Gerwazego i Protazego; bł. Tomasza Woodhouse, męczennika
18:00
+ Stefana Parzniewskiego od Józefa Kowalika z rodziną
Wtorek 20/06/2023
bł. Benigny, dziewicy i męczennicy; św. Wincenty Gerozy, dziewicy; bł. Jana Gavana, kapłana i męczennika
18:00
+ Bożenę Krzywda z racji urodzin
Środa 21/06/2023
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; Najświętszej Maryi Panny Opolskiej; Najświętszej Maryi Panny z Góry Iglicznej, Przyczyny naszej radości
18:00
+ Stefana Parzniewskiego od rodziny Skowronków i Bukowskich
Czwartek 22/06/2023
św. Paulina z Noli, biskupa; św. Jana Fishera, biskupa i Tomasza More - męczenników
18:00
+ Jerzego Łatasia od rodziny Raków z dziećmi
Piątek 23/06/2023
św. Józefa Cafasso, kapłana
8:00
Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoł Podstawowej
17:00
+ Jerzego Łatasia od synów z rodzinami z okazji dnia ojca
18:00
+ Ryszarda Huptysia, Zdzisława Piotrowskiego z okazji Dia Ojca od dzieci
Sobota 24/06/2023
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
17:00
+ Stanisława Cieślińskiego z okazji dnia Ojca
18:00
+ Janinę Kowalik z racji imienin
18:30
+ Jerzego Capigę od sąsiadów Agnieszki: Kończyków, Ramsów, Jaworskich, Gruzłow, Jędrzejewskich i Huptysiów
Niedziela 25/06/2023 XII Niedziela Zwykła
bł. Doroty z Mątowów; św. Wilhelma z Vercelli, opata; Najświętszej Maryi Panny Gostyńskiej; bł. Marii Lhuilier, dziewicy i męczennicy
9:00
+ Mieczysława Zająca (4 r), Czesława Zająca
11:30
Za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym
15:30
+ Janinę Kowalczyk, Mieczysława Górskiego, Władysławę, Stefana, Zbigniewa Piotrowskich
Intencje mszalne 12-18.06.202310/06
Niedziela 11/06/2023 X Niedziela Zwykła
Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła; św. Paryzjusza, pustelnika; św. Pauli Angeli Marii Frassinetti, zakonnicy
9:00
+ Monikę Konarską (14 r)
11:30
+ Bronisław Bugdała (6 r)
15:30
+ Piotra Gola z racji urodzin od rodziców
Poniedziałek 12/06/2023
św. Leona III, papieża; św. Onufrego Wielkiego, pustelnika; bł. 108 męczenników z czasów II wojny światowej; św. Kaspra Bertoni, kapłana; św. Benedykta Menni, kapłana; bł. Marii Kandydy od Eucharystii, zakonnicy
18:00
+ Jerzego Ruska od rodziny Łatasiów i Mirasiów
Wtorek 13/06/2023
Wspomnienie św. Antoniego Padewskiego, kapłana i doktora Kościoła
18:00
+ Stefana Parzniewskiego od żony z dziećmi i wnukami
Środa 14/06/2023
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; św. Metodego Wyznawcy, patriarchy; bł. Gerarda z Clairvaux, mnicha
18:00
+ Stefana Parzniewskiego od rodziny Baniaków
Czwartek 15/06/2023
Wspomnienie bł. Jolenty, księżnej, zakonnicy; św. Wita, męczennika; św. Bernarda z Menthon, zakonnika; św. Marii Michaliny od Najświętszego Sakramentu, dziewicy
18:00
+ Jerzego Łatasia od Bousława i Ireny Rak
Piątek 16/06/2023
św. Benona, biskupa; św. Lutgardy, dziewicy; bł. Floridy Cevoli, dziewicy
16:00
Wiktoria Bryła i Arkadiusz Kamiński (ślubna)
18:00
+ Kazimierę, Jana, Janusza Puto od dzieci i rodzeństwa
Sobota 17/06/2023
Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; św. Aliny z Forest, męczennicy; św. Grzegorza Barbarigo, biskupa
16:00
W intencji nowochrzczonego dziecka (Iga Wojewoda)
17:00
+ Kazimierę Kanar (9 r) od rodziny
17:30
+ Mariana Siemńskiego, Ewę, Stefana, Stanisława Cieślińskich, Andrzeja, Jana, Stanisława, Krystynę Siemińskich, Helenę, Andrzeja Glińskich
18:00
+ Elżbietę Grochowina, Barbarę Kolczyk, Zygfryda, Antoniny Serwatków, Marcina, Genowefę Zając
Niedziela 18/06/2023 XI Niedziela Zwykła
św. Elżbiety z Schönau, dziewicy i zakonnicy
9:00
+ Emilię, Józefa, Stanisława, Zdzisława Jabłońskich, zm. z rodz. Jabłońskich, Gajosów, Nagłych, Soników, Jerzego Nowaka
11:30
+ Stanisława Gracę
15:30
+ Henryka Wypych, zm. z rodziny Wypychów od rodziny
Intencje mszalne 5-11.06.202303/06
Niedziela 04/06/2023 Niedziela Trójcy Przenajświętszej
św. Franciszka Caracciolo, kapłana; św. Piotra z Werony, kapłana i męczennika
9:00
+ Zygmunta Stachowicza, Mieczyslawę, Janinę, Wladysława Moś, Zbigniewa Stanka od rodziny
11:30
+ Edwarda Jałocha (56 r), Wiktorię, Andrzeja Jałocha, Franciszkę, Jozefa Siekankow, Władysława Rysia.
15:30
+ Jerzego Rusek od wnuczki z rodziną.
Poniedziałek 05/06/2023
Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
18:00
+ Bogusława Mucha (1 r) od dzieci z rodzinami
Wtorek 06/06/2023
św. Norberta, biskupa; bł. Marii Karłowska, zakonnicy; św. Marcelina Józefa Champagnat, kapłana
17:00
O Boże błogosławieństwo dla pracy na roli oraz szczęśliwe zbiory z racji poświęcenia pól na ul. Zielonej
18:00
+ Jerzego Łatasia od Edwarda i Elżbiety z córkami
Środa 07/06/2023
św. Roberta z Newminster, opata; św. Antoniego Marii Gianelli, biskupa; bł. Anny od św. Bartłomieja, dziewicy
17:00
O Boże błogosławieństwo dla pracy na roli oraz szczęśliwe zbiory z racji poświęcenia pól na ul. Partyzantów
18:00
+ Juliusza Soboń, Stanisława, Genowefę Zawadzkich
Czwartek 08/06/2023
Wspomnienie św. Jadwigi Królowej; św. Medarda, biskupa; św. Wilhelma z Yorku, biskupa; bł. dziewic Diany i Cecylii
Święto Ciała i Krwi Pańskiej
9:00
+ Stefana Parzniewskiego od wnuczki Kasi z rodziną
10:00
Za parafian
12:00
+ Stanisława Wojewodę od córki Anity z synem
Piątek 09/06/2023
św. Efrema Syryjczyk, diakona i doktora Kościoła; św. Kolumego (Starszego) z Hy (Iona), opata; bł. Anny Marii Taigi, tercjarki; bł. Józefa de Anchieta, kapłana; bł. Mikołaja z Gesturi, zakonnika
18:00
+ Stanisława Wojewodę od Łukasza Bakalarza z rodziną
Sobota 10/06/2023
Wspomnienie bł. Bogumiła-Piotra, biskupa; bł. Jana Dominici, biskupa
17:00
+ Henryka Kończyka (27 r), Jerzego Jaworskiego, Reginę, Józefa Jaworskich
18:00
+ Damiana Łata (5 r)
18:30
+ Helenę Wiatr (23 r), Stefana Wiatr od corki z rodziną
Niedziela 11/06/2023 X Niedziela Zwykła
Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła; św. Paryzjusza, pustelnika; św. Pauli Angeli Marii Frassinetti, zakonnicy
9:00
+ Monikę Konarską (14 r)
11:30
+ Bronisław Bugdała (6 r)
15:30
+ Piotra Gola z racji urodzin od rodziców